Aşağıdaki avukata sor formunu eksiksiz olarak doldurarak soru sorabilirsiniz. Cevaplar genellikle saatler içinde e-posta ile verilir ve cevap gönderildiğinde soran kişi SMS ile bilgilendirilir. Ancak öncesinde lütfen aşağıdaki “Avukata Soru Sorma Sayfası Hakkında Sık Sorulan Sorular” bölümünü okuyunuz.

Yurtdışında iseniz bulunduğunuz ülkedeki şehri yazınız.

Avukata Sor Sayfası Hakkında Sık Sorulan Sorular

Avukata Soru Sormak İstiyorum. Nasıl Sorabilirim?

Avukata sor formundaki bilgileri tam ve doğru olarak doldurup gönderdiğiniz takdirde mesajını e-posta olarak bize ulaşmaktadır. Biz de sorunuza cevap olarak e-posta göndermekteyiz. Verilen cevapların size ulaşması için bilgileri doğru girdiğinizden emin olunuz.

Sorulara Ne Zaman Cevap Alırım?

Online avukata danışma formundan gönderdiğiniz sorular genellikle 24 saat içinde cevaplanmaktadır. Ayrıca cevaplandıktan sonra SMS ile bilgilendirilmektesiniz. Lütfen e-posta gelen ve spam kutusunu kontrol ediniz

Avukata Soru Sormak Ücretsiz mi?

Sorduğunuz sorular kısa bir bilgilendirme gerektiriyorsa avukatlarımızca genellikle ücretsiz cevaplanmaktadır. Ancak cevap ayrıntılı araştırma ve detaylı danışmanlık gerektirmekte ise avukatlık kanunu gereği danışmanlık ücreti talep edildikten ve siz ödeme yaptıktan sonra soru cevaplanmaktadır.

Avukata Telefonla veya Whatsapp ile Sorulabilir miyim?

Telefon ile danışmanlık almak istiyorsanız iletişim sayfamızdaki telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz. Ancak Whatsapp ile danışmanlık vermemekteyiz. Whatsapp ancak evrak gönderirken kullanılmaktadır.

Soruma Cevap Aldıktan Sonra Sizinle Çalışabilir miyim?

Avukata sor bölümünden sorduğunuz soru kapsamında hukuk büromuz tarafından yapılabilecek bir şey var ise tarafınıza neler yapılabileceği ve ücreti bildirilir. Kabulünüz durumunda işlemlere başlanır. Ancak konu karmaşık ve ofis görüşmesi gerektirmekte ise ücret bilgisi ancak görüşme sırasında verilebilir.

Gizliliğim Nasıl Sağlanır?

Avukata sor formu ile gönderdiğiniz sorularınız ve bizim verdiğimiz cevaplar gizlidir ve sitenin hiç bir yerinde yer almamaktadır. Aynı zamanda avukatların Avukatlık Kanunu kapsamında sır saklama yükümlülüğü vardır.

Avukata Danışma-Avukata Soru Sorma Hizmeti

Avukata danışma bireylerin veya kurumların hayatlarının her anında ihtiyaç duyabilecekleri bir durumdur. Hukuk danışmanlığı bugün avukatların verdikleri aktif hizmetler arasında yer alır. Münferiden karşılaşılan bir olaya yönelik yahut sürekli olarak verilecek bir hukuki danışmanlık desteği ile kişilerin hukuki problemleri daha ortaya çıkmadan sonlanabileceği gibi sonradan izlenecek doğru prosedür ile etkin bir şekilde giderilebilir.

Klasik hukuki danışmanlığın yanı sıra online hukuki danışmanlık hizmeti de günümüzde verilebilir hale gelmiştir.

Online Avukata Sor Sistemi

Günümüzde teknolojik alanda katedilen gelişmeler sonucunda hukuk desteği de buna bağlı olarak online ortamda sağlanma imkanı bulmuştur. Eskisinden farklı olarak hukuk bürolarına gitmeden avukata soru sormak istiyorum diyen kişiler de online sistem üzerinden avukata sorma imkanı elde etmişlerdir. Direkt olarak görüşme ile veya online avukata sor hizmeti ile olsun farketmez, avukata danışmak gerekli bir durumdur. Merak edilen hukuki mesele, danışılan avukat tarafından tecrübe edilmiş ve ayrıntıları ile eğitimi alınmış prosedürlerdir.

Hukuki süreç hakkında bir avukata danışan kişi ile kendi başına hareket eden kişi arasında hak arama sürecinde etkililik bakımından muhakkak fark olacaktır. Bu nedenle kişilerin hukuki meselelerini bir avukatın temsili ile yahut danışmanlık yardımı ile sürdürmeleri yararlarına olur. Bu durum hem zaman kaybından hem de hatalı işlemler sonucu parasal olarak kayıplar yaşamaktan koruyacaktır. Online olarak avukat danışmanlığı da bir hukuk desteği şeklidir.

Talep edilmesi halinde kişilere ve şirketlere avukata sor bölümünden hukuk desteği sağlanabilmektedir. Bu bağlamda kişiler hukuki olarak yaşadıkları problemleri yahut problem yaşamamak için takip etmeleri gereken prosedürü avukatlarımıza online olarak sorabilirler. Uyuşmazlık ulusal veya uluslararası unsur taşıyor olabilir. En kısa zaman içerisinde ayrıntılı dönüş sağlanır.

Sitemizin avukata sor sistemi ile büromuz yerli – yabancı farketmeksizin herkes için hukuk desteği hizmeti vermektedir. Avukata soru sorma işlemini web sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemde takip edeceğiniz yolu öğrenmek için büromuzu telefonla arayabilir yahut aşağıdaki yönergeyi izleyebilirsiniz.

Öncelikle web sitemizde avukata sor kısmında bulunan formu doldurmanız gerekir. Burada önemli olan yardım alınmak istenen konu hakkında olay örgüsünün başından sonuna dek kısa, öz ve net bir şekilde gerekli ayrıntıları atlamadan sistemimizde bize bildirmenizdir. Hukuki meseleye ilişkin elinizdeki belgelerin suretlerini gene sistem üzerinden bize gönderebilirsiniz. Bunun üzerine avukatlarımız sizin için en hızlı ve etkili yolu tespit edip size ayrıntılı dönüş sağlayacaklardır. Aklınıza takılan konular ve online avukata soru sorma işleminin nasıl yapılacağını öğrenmek için bizimle telefonla iletişime geçebilirsiniz.

Düzenli danışmanlık hizmeti almak için ise bize avukata sor formu ile bu durumu belirten bir talep gönderebilir veya ileşimden ulaşabilirsiniz.

Cevaplar Nasıl Nasıl Verilir?

Ofisimize avukata sor formu üzerinden hukuki probleminizi yazmanız üzerine avukatlarımız uyuşmazlığınıza yönelik açıklayıcı bir rapor hazırlayarak izlenmesi gereken en etkili çözümü size bildirirler. Bu bildirim gene yazılı olur. Bu noktada danışmanlık hizmetimizi büromuz içerisinde yüz  yüze yahut avukata sor sistemimiz üzerinden yazılı olarak gerçekleştirmekteyiz. Avukatlarımızın sorunuz üzerine verecekleri cevaplar yazılı olacak şekilde uyuşmazlığın her noktasına yönelik açıklayıcı ve anlaşılır çözümler gösterecektir.

Tarafınıza gönderilecek cevap içeriğinde riayet etmeniz gereken hak düşürücü sürelerle birlikte izlemeniz gereken hukuki prosedür, sürecin ne kadar süreceği, kaçınmanız gereken işlemler ve hukuki meselenize yönelik diğer ayrıntılar yer alacaktır.

Avukata sor sistemi üzerinden avukatlarımıza soru sorduğunuz zaman avukatlarımız konu üzerine çalışır ve size kısa zaman içerisinde yazılı dönüş sağlarlar. İlgili süreç içerisinde telefonla irtibat kurmak her zaman mümkündür.

Hukuk Büromuzun Online Danışma Çalışmaları

Mıhcı Hukuk Bürosu Türkiye çapında online avukata sor hizmetini veren ilk hukuk bürolarındandır. Ayrıca avukata sor android uygulamamız Türkiye’de alanında ilktir.

Mıhcı Hukuk Bürosu olarak hukukun uzmanlaştığımız birçok alanında tecrübeli kadromuz ile danışmanlık ve dava takibi çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu alanda gerek sürekli değişen mevzuatı takip açısından gerek davaların etkili takibi açısından her zaman zorlu ve sıkı bir çalışma sürecinin içerisindeyiz. Bunun yanında müvekkillerimiz ve danışmanlık hizmeti verdiğimiz kişi ve kurumlar açısından yaşadıkları problemlerin ne kadar önemli olduğunun ve en hızlı şekilde çözüme ulaşmanın hayatiyeti bilincindeyiz. Bu bağlamda ofisimiz web sitesi üzerinden gelen yazılı danışmanlık taleplerine etkili çözüm üretme faaliyeti sürdürmekteyiz.

Avukata Danışmanın Gerekliliği

Bazen kişilerin avukata danışma noktasında çekimser davrandıkları görülür. Bunun çeşitli sebepleri olsa da bu durum, avukata danışmayarak elde edildiği düşünülen faydadan daha büyük hak kayıplarına neden olabilmektedir. Gerekli hukuki prosedür takip edilerek sonuca doğru ve hızlı bir şekilde ulaşma imkanı varken böyle bir durumda içinden çıkılması güç hale getirme ve telafisi güç sonuçlara kadar götürür.

Günümüzde pek çok davada yahut hukuki başvuru prosedürlerinde mevzuat dağınık ve girift hükümlere sahiptir. Karmaşık yapıdaki hukuk sistemi içerisinde hak arama sürecinde hukuki destek ve avukattan danışmanlık almak, ortaya çıkabilecek problemlerin önceden önüne geçilmesi yahut hali hazırda söz konusu olan bir problemin en doğru şekilde çözülmesi adına büyük önemi haizdir. Online avukata soru sorma işlemi bu amaçlar doğrultusunda sürdürdüğümüz bir faaliyetimizdir.

Bir hukuki uyuşmazlık söz konusu olduğunda yahut idari bir prosedürün takip edilmesi gerektiğinde kişiler kendilerine hukuk düzeni tarafından tanınan imkanların her zaman bilincinde olmayabilir. Bu noktada hak kaybına yol açabilecek hatalı yahut ihmali hareketlerden kaçınmak önem arz eder. Bu nedenle bireylerin yahut kurumların hukuki yardım talep ettikleri avukatlar, müvekkillerinin menfaatlerini önceleyerek hak arama sürecini yönetmelidir. Avukata Sor sayfası sonu.