Av. Mustafa Mıhcı Kısa Biyografi

Avukat Mustafa Mıhcı, İstanbul’da bulunan Mıhcı Hukuk Bürosu kurucu avukatıdır. Mustafa Mıhcı Kayseri’de doğdu. Çeşitli okullarda ilköğretim eğitimini tamamladıktan sonra, Kayserinin köklü okullarından biri olan Melikgazi Lisesinde lise eğitimini yabancı dil ağırlıklı olarak okudu ve mezun oldu. Lise eğitimi sonrasında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesini tam burslu olarak derece ile kazandı. Okul yıllarında bir çok hukuki faaliyetlere katıldı ve okul zamanı boyunca tam zamanlı olarak hukuk bürolarında çalışarak iş hayatı ve avukatlık anlamında tecrübe kazandı.

Üniversite hayatından sonra bir yıllık avukatlık stajı sonrası tek avukat olarak Mıhcı Hukuk Bürosu kurdu ve yaptığı işler neticesinde avukat ekibini kısa zamanda genişletti. National University of Taras Shevchenko’da Rusça eğitimi aldı.

Özel hukuk alanında master eğitimine devam eden Avukat Mustafa Mıhcı, aynı zamanda yazılı ve internet medyasında hukuk alanında 500’ü aşkın sayıda makaleler yazmıştır ve yazmaya devam etmektedir. Yazdığı makalelerin okunma sayısı milyonları geçmiştir.

Mustafa Mıhcı ileri derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir. İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu ve Fikri ve Sınai Hakları Komisyonu üyesidir.

Mıhcı Hukuk Bürosu’nda alanında uzman avukatlar ile çeşitli alanlara hizmet vermekte ise de şahsi uzmanlık alanı ağırlıklı olarak bilişim hukukudur.

Av. Mustafa Mıhcı, Mıhcı Hukuk Bürosu ekibi ile birlikte halen hukukun çeşitli alanlarında yerli ve yabancı müvekkillere danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.